Віталій Шестернін: адвокат повинен бути винахідливим

8 жовтня своє професійне свято відзначають юристи. Попри популярність цієї професії, реалізують себе у ній далеко не всі випускники юридичного факультету. Про те, якими рисами повинен володіти успішний юрист та про свій шлях до успіху, розповів відомий  адвокат у Луцьку Віталій Шестернін.  


 

– Чому саме юриспруденція?
Можливо, це звучить патетично, але я б охарактеризував поняття юриспруденції трьома словами: «справедливо», «складно» і «винахідливо». Останнє, як на мене, особливо близьке саме такій юридичній професії, як адвокат. Напевно, відчував у собі щось споріднене.

 
– В якій галузі права ведете справи?
В основному маю господарсько-корпоративну спеціалізацію. Такий же напрямок намагаюся розвивати і у рамках захисту інтересів клієнтів у кримінальних справах (тобто це злочини з економічною складовою). Але часто трапляється і так, що забезпечую комплексне обслуговування конкретного клієнта.

 
– Нині з’явилося багато приватно практикуючих адвокатів, адвокатських контор і бюро. У суспільстві змінилося ставлення до адвокатів. Як Ви гадаєте, чому це відбувається?
Перефразовуючи класика, можу сказати, що ми маємо таких адвокатів, на яких заслуговуємо.
Я думаю, що ставлення до адвоката, як і до лікаря чи вчителя, обумовлюється рівнем культури конкретної людини. Не може людина добре ставитися до одного, а погано до іншого.
Адвокати формують ставлення до себе насамперед своєю працею. А тому і громадська думка напряму залежить від результатів їхньої роботи.

 
– Інтерес до професії адвоката, як і раніше, дуже високий. Роз’ясніть, будь ласка, як адвокат-практик, ким по суті є адвокат, чим він займається, які на нього покладаються обов’язки?
Найголовніший обов’язок адвоката – захистити інтереси клієнта. Звичайно, за допомогою права, а інколи – і його прогалин.
На мою думку, адвокат-практик – і юрист, і психолог, і аналітик, і, у хорошому розумінні цього слова, авантюрист.

 
– Як вважаєте, якими особистісними та професійними якостями повинен володіти адвокат, щоб стати успішним?
Він повинен бути надійним.

 
– Що для вас означає «успішний адвокат»?
Той, якому довіряють і до якого у разі потреби звертаються вдруге.

 
– У яких випадках ви відчуваєте гордість за свою роботу?
Приємно, коли потім клієнт каже: «Ви були праві».

 
– Чи може адвокат дозволити собі емоційно долучатися до справи? Як він взагалі вибудовує стосунки з клієнтом?
Я прихильник довірливих і доброзичливих відносин, але без зайвої фамільярності.

 
– Чи зобов’язаний адвокат повідомити клієнту, що його справа безперспективна? Чи існує якийсь адвокатський кодекс етики, який регламентує подібні випадки?
Так, існують правила адвокатської етики, яких потрібно дотримуватися.
Адвокат зобов’язаний поінформувати клієнта про перспективу справи, а якщо бути точним, то про суть правової позиції по справі, в тому числі і про несприятливу судову практику по аналогічному питанню.

 
– Ваші побажання колегам в честь професійного свята?
Створювати власні судові прецеденти на користь свого клієнта. І отримувати задоволення від роботи.

 

Спеціально  для  InfoMIX