У Міносвіти – люстрація

Люстрація дісталася і до Міністерства освіти і науки України: наразі проводяться перевірки його співробітників. Матеріали розслідувань передаються до СБУ та прокуратури. Про це на прес-конференції розповіла перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун.

“В освіті почалися процеси люстрації. Відповідно до графіка, спочатку під них підпадає міністр, потім — його заступники, потім — керівники департаментів. Створюються комісії та проводяться перевірки в МОН — матеріали ми надаємо до правоохоронних органів, СБУ та Генпрокуратура проводять відповідні слідчі дії”, — зазначила вона.

“На сьогодні в Міністерстві не працюють люди, які раніше займали посади керівника кадрового департаменту, департаменту загальної середньої освіти, департаменту ліцензування та наукової діяльності. Звільнені керівники Українського центру оцінювання якості освіти, Державної інспекції навчальних закладів, Державної освітньої установи „Навчально-методичний центр з питань якості освіти“, Комітету фізичного виховання МОН”, — розповіла Совсун про результати перевірок.

Нагадаємо, 16 вересня 2014 року Верховна Рада України прийняла закон “Про очищення влади”. Передбачається, що він заторкне близько мільйона чиновників.