Жінка і штанга: мир чи війна?

Донедавна силові тренування та жінка були несумісними поняттями в уяві сучасного суспільства. А й справді, маленьким дівчаткам ще з дитинства всі кому не ліньки розповідали, що підіймати щось важче, ніж дамська сумочка категорично не можна, дуже часто забуваючи, що не рідко такий аксесуар жіночого гардеробу важить немало, а якщо додати щоденні походи до магазину після роботи, то жінка, сама цього не усвідомлюючи, проводить повноцінне силове тренування на всі групи м’язів, долаючи з кілограмовими «сумочками» безкінечні сходинки та горбочки.


Що ж ми бачимо, коли приходимо до тренажерного залу? Жінки бояться підійти до штанги чи навіть тренажерів, а проводять тренування на бігових доріжках. Чого так бояться представниці слабкої статі, коли зустрічаються сам на сам з арсеналом «важкої техніки»?
1. «Як тільки я починаю займатися, в мене сильно розвиваються м’язи!! Я не хочу бути схожою на чоловіка!!».

Ви й ніколи не будете схожою чоловіка, навіть якщо будете займатися з дійсно великою вагою. Жіночий організм просто не пристосований до інтенсивного приросту м’язової маси. Це пояснюється малою кількістю тестостерону – чоловічого гормону, якого у жінок менше в десятки разів. Навпаки, силові тренування допоможуть стати стрункішою, оскільки спалюють жирову масу, яка, погодьтеся, дуже турбує жінок.

2. «Через силові тренування я втрачу гнучкість».

Правильні силові вправи лише покращать вашу гнучкість та баланс, адже, коли ви стискаєте один мускул, то розтягуєте інший. Тут вас чекає подвійний результат: тонус м’язів та їхня гнучкість.

3. «Ні, тренажери це надто довго! А я хочу результату вже!»

Це, скоріше за все, найпоширеніша помилка всіх жінок. Згадайте, як ви сиділи на модній дієті, втратили 10 кілограмів за два тижні, забули смак їжі, а потім зривалися і набирали у двічі більше. Такі експерименти, зазвичай, приводять не до здорового та сяючого вигляду, а депресій та проблем із шлунком.

Оскільки силові вправи «міняють жир на м’язи», а м’язи важчі за жир, то вам може здатися, що ви не худнете. Насправді, орієнтуйтеся не на електронні ваги, а на сантиметрову стрічку та відображення в дзеркалі. Погодьтеся, воно ще нікого не обманювало.

Звичайно, силові тренування підходять не всім жінкам, що, в першу чергу, залежить від нашого характеру та особистих вподобань. Комусь більше подобається йога, комусь – аеробіка, ігрові види спорту, танці…Цей список можна продовжувати безкінечно. Головне пам’ятати, що лише силові тренування та правильне харчування здатні покращити пропорції вашого тіла без втручання хірургічного скальпеля.