Ревнощі: шпигунські ігри без правил

Більшою чи меншою мірою ревнощі притаманні всім без винятку людям. Якщо комусь вдалося прожити з коханою людиною пліч-о-пліч не один рік і при цьому жодного разу не  ревнувати, значить кохана людина просто не давала для цього приводу. Але ревнощі бувють різними, а їх прояви безпосередньо залежать від індивідуальних психологічних якостей людини. Одні ревнують, тільки коли отримують незаперечні докази зради партнера, а іншим, для того щоб почати ревнувати, достатньо самого несуттєвого приводу, часто, навіть надуманого. Одні ховають свої ревнощі в собі, роблячи вигляд, що все нормально, а інші не соромляться влаштовувати своєму партнеру прилюдні скандали з криком, лайкою і істериками.

Ніколи і ні за яких обставин не ревнувати кохану людину навчитися досить складно, так як ревнощі проявляються на рівні інстинктів, а в їх основі лежить почуття власництва, не притаманне хіба що святим. Так що самі по собі ревнощі, якщо вони проявляються в межах розумного, не є патологією і навіть в якійсь мірі сприяють зміцненню особистих стосунків. Якщо людина ревнує партнера – значить боїться його втратити. Цілковита ж відсутність ревнощів може свідчити про байдужість.

Але ми говоримо про ревнощі, які виходять за рамки нормальних емоції.

Причини таких ревнощів: 

По-перше, ревнощі з’являється зі страху. Страху втратити те, що любиш.

По-друге, вона виростає з невпевненості в собі, у своїх відносинах з партнером. Невпевненості в тому, що партнер вас любить і не віддасть перевагу  іншій людині, яка буде краще вас.

По-третє, ревнощі є наслідком власницького ставлення до свого партнера. Бажання мати монополію на його особисте життя, втручатися в усі його справи.

По-четверте, це почуття може виростати з будь-яких інших комплексів і страхів.

Що ми не побачили у списку причин, які обумовлюють ревнощі? Любов! Ревнощі не виникають з любові, її основа – страх.

Постійні спалахи ревнощів тільки заважають любові і перетворюють відносини в низку страждання і недовіри. Саме тому, якщо  не хочете втратити ту людину, яка Вам дорога, потрібно навчитися їх контролювати.

 

Під час нападів ревнощів багато людей ведуть шпигунські ігри. Вони постійно перевіряють вихідні дзвінки на телефоні чоловіка, дружини, намагаються вловити запах парфумів від його піджака, дзвонять   кожну годину, щоб упевнитися в тому, що він/вона зустрілися зі своїми друзями, а не сидять у гостях коханки, забороняють спілкуватися з представниками протилежної статі і т .д.

Коротше, тримають свого партнера на короткому повідку. При цьому, вони навіть не замислюються про те, куди їх веде це почуття. Але насправді, параноя, яка з’являється на грунті ревнощів, зовсім не відповідає цілям любові і гармонії спільного життя, а тільки отруює любов.

Ревнощі, а також дії, викликані ревнощами, не вирішують проблем, а створюють їх.

Проводьте більше часу зі своїм партнером. Дізнавайтеся його бажання. Показуйте йому турботу і довіру. Намагайтеся спільними зусиллями вирішити сімейні проблеми. Говоріть про свої труднощі. Стньте більш привабливими один для одного. Вносьте різноманітність. І розвивайте свої відносини, не зупиняючись на досягнутому!

Для того, щоб усунути саме почуття ревнощів, а також приводів для виникнення цього почуття, потрібно прагнути розвивати відносини, а не перетворювати їх на шпигунський роман і мильну оперу одночасно! Приборкайте свою фантазію.

Раніше писали про:
Під пильним поглядом: ревнощі