Переведення годинника може провокувати дратівливість у людей

Кожного року в останню неділю березня о 3:00 потрібно переводити годинник  на 1 годину вперед, а в жовтні, в останню неділю в 4:00 переводять на 1 годину назад. Сьогодні, 26 жовтня всі українці перевели стрілки своїх годинників.

 


 

Вчені до сьогодні ведуть дибати про вплив такого переведення часу  на організм людини. Одні говорять про погіршення самопочуття, порушення сну та зниження настрою. Вся суть в порушенні балансу між біологічним годинником людини і реальним часом, стверджують вчені. Інші ж, навпаки вважають, що нічого страшного не відбувається і такий вплив якщо і є, то він мінімальний.

 

Вчені з німецького Інституту медичної психології дійшли висновку, що робота біологічного годинника дуже важлива для здоров’я,  саме завдяки його злагодженій роботі організм регулює температуру тіла, вироблення гормонів, фази сну.

 

Саме тому, при порушенні роботи внутрішнього біологічного годинника, що пов’язане із переведенням стрілок і зміни реального часу, люди можуть страждати підвищеною втомлюваністю, у них можуть загострюватися різні хронічні захворювання, знижується працездатність, з’являється дратівливість

 

Експерти  відзначають про вплив переведення стрілок годинника і на малюків. Підмічено, що навіть здорові діти негативно реагують на зміну часу, хоча дуже швидко адаптуються до нового ритму життя. Батьки ж відзначають, що їх діти стають млявими та примхливими.

 

Проте, є і такі, що вважають переведення годинника досить позитивним для організму, що дозволяє тренувати обмін речовин. Тобто цей нетривалий дискомфорт абсолютно не впливає на організм, а тимчасове недосипання – це лише короткочасний дискомфорт, який швидко минає.