Косметика люкс-класу: панацея від старості чи марне витрачання грошей?

Що таке косметичні засоби класу «люкс» і чи справді вони варті шалених грошей? Чому одні і ті ж косметичні марки паралельно пропонують як досить бюджетні, так і шалено дорогі препарати для краси? Чим обґрунтована надвисока вартість елітної косметики? Невже вона справді може подарувати вічну молодість? І на кого розраховані «люксові» косметичні засоби?


 

Історія гіпердорогої косметики розпочалася у 1956 році, коли у продаж надійшов крем Re-Нутрів, випущений Есте Лаудер. Коштував цей чудо-засіб $115 – на той час шалені гроші, адже тодішня ціна на косметичні засоби становила максимум кілька баксів, а косметика за $15-20 вважалася справжньою розкішшю.

«Дику» вартість свого дітища пані Лаудер пояснювала його ексклюзивністю: мовляв, цей засіб складається з 26 рідкісних інгредієнтів.

«Це не суміш маточного молочка і воску. Це найкращий в світі крем», – наголошувала вона.

Незважаючи на захмарну ціну, цей засіб став хітом по обидві сторони океану. Незабаром у нього з’явився конкурент – крем La Mer за $ 230, який також користувався успіхом у заможних людей.

Побачивши, що покупці готові платити будь-яку ціну за ефективність, багато косметичних компаній почали розробляти преміальні лінії для догляду за собою. У 1987 році марка La Prairie сколихнула ринок кремом для шкіри Caviar з екстрактом ікри. В кінці 1990-х Dior представив гаму Prestige. Пізніше в змагання включилися Пурете, Guerlain (2003), Пресіжн, Chanel (2006), Le Соin Noir, Givenchy (2008) та інші. Еліту суспільства не лякали три- і чотиризначні ціни на ці продукти у твердій валюті. Своєрідний рекорд встановила сиворотка Liquid, яка коштувала $5 тисяч.

Прихильники теорії світової косметичної змови переконані, що всі креми – і дорожчі, і дешевші – розливаються з одного котла чи то в Польщі, чи то у Підмосков’ї, чи то в українській глибинці. Але повірте, косметика класу «люкс» робиться не у підпільних підвалах – вона розробляється на фабриках і в лабораторіях краси концернів. І ціна на неї береться не зі стелі – обумовлена вона, перш за все, високою вартістю і якістю інгредієнтів. Зрозуміло, що формули на основі ікри, золота, платини чи перлів не можуть коштувати п’ять копійок. До того ж, щоб розкрити потенціал дорогоцінного «гравця», над ним доводиться серйозно працювати.

Не менше клопоту і з рослинною сировиною. Ось, наприклад, до складу нового концентрату Re-Нутрів Ultimate Diamond (Estée Lauder) входить екстракт чорного трюфеля. Якщо врахувати, що оптова ціна на унікальний гриб коливається від 900 до 1500 євро за кілограм, з якого виходить менше 100 г екстракту, то і ціна на концентрат здається досить гуманною. Секретний компонент крему La Mer (еліксир Miracle Broth) отримують шляхом біоферментації морських водоростей. Процес здійснюється вручну в спеціальних агрегатах під світловий та музичний (!) супровід. Не дивно, що кілограм отриманого продукту оцінюється в 100 тисяч доларів. Схожа історія і з гамою SUBLIMAGE (Chanel). Мало того, що її інгредієнти – золоту квітку Гімалаїв і харунгану мадагаскарську – збирають у вельми далеких місцях, так потім їх ще піддають поліфракціонуванню. Завдяки цій запатентованій методиці з субстанції виділяються найкорисніші для шкіри молекули. А вартість крему і сиворотки зростає в рази.

Чудодійні інгредієнти для косметичних новинок шукають по всьому світу – в Індії, Марокко, Бразилії, Непалі. Експедиції вимагають значних капіталовкладень, що, відповідно, позначається на ціні продукту.

Так, рослину міротамнус, екстракт якої лежить в основі елітарної гами Crema Nera (Giorgio Armani), відшукали на Мадагаскарі. Ця дивовижна квітка може перебувати у неживому стані до 10 років, а потім повернутися до життя завдяки кільком краплинам води. Шафран для гами Або Руж (Yves Saint Laurent) збирають в Атлаських горах Марокко.

20130406154710

«Звичайно, іспанський аналог коштує дешевше, – пояснюють представники бренду. – Але саме північноафриканська спеція відзначається найвищою концентрацією протизапального компоненту кроцин».

Бренд Guerlain задля дослідження та культивації орхідей для лінії Пурете фінансує закритий заповідник у китайській глибинці: екстракт квітів, які виросли в цій місцевості без використання пестицидів і добрив, має надзвичайний омолоджувальний ефект.

Однак деякі бренди примудряються відкривати нові властивості у, здавалося б, з усіх боків вивчених рослинах. Особливо у цьому плані пощастило троянді, яка стала «прародителькою» одразу двох преміальних ліній догляду – Dior Prestige (Dior) і Абсолю L’Extrait (Lancôme). У першому косметичному засобі використана гранвільська троянда, що росте у суворому кліматі Нормандії. Фахівці Dior виявили в її пелюстках молекулу життєстійкості, а потім шляхом багаторічної селекції створили «правнучку» цієї квітки з максимальною концентрацією таких молекул. В Lancôme ставку зробили на клітини «фірмового» сорту троянди, який виник у результаті схрещування 20 тисяч видів троянд і названий на честь марки. Клітини, що володіють унікальним антивік-потенціалом, беруть тільки на зрізах верхніх листочків, а потім вирощують 10 тижнів у біорозчині. Для баночки крему Absolue L’Extrait необхідно 2 мільйони таких клітин. Але результат того вартий.

Окрема розмова – про люкс у парфумерії. Понад усе тут цінуються натуральні масла троянди, жасмину, сандалу … і горезвісного уда (агарове дерево, яке росте в Індії та Бірмі). Останнє коштує більше $50 000 за кг. Найкращим вважається масло дерев, вік яких перевалив за сотню років. Логічно, що аромат з нотами уда не може коштувати дешево. Якщо ціна на парфуми, у складі яких заявлений цей компонент, невисока, значить, використаний синтетичний аналог, який не володіє ні глибиною, ні стійкістю, ні унікальним звучанням. Цікаво, що багато людей надають перевагу парфумерії з хімічним замінником уда, називаючи справжній аромат задушливим…

Не варто переживати, якщо вашому носу більше до вподоби комерційні новинки, а не ексклюзивні шедеври, а шкіра краще реагує на демократичний крем. Деякі знаменитості зізнаються, що з ранньої юності зберігають вірність простому аптечному засобу або недорогим парфумам. Але якщо бюджет дозволяє спробувати косметику «люкс», не відмовляйтеся. Недарма ж фахівці чаклували над чудодійними формулами. Зробіть собі гідний подарунок, адже інвестиції в красу і здоров’я окупаються сторицею.