Історія автомобілів: ROLLS-ROYCE ДІАМАНТ У СРІБНІЙ ОПРАВІ

ЗАПАХ ДОСКОНАЛОСSilver Ghost-1904ТІ

Виявляється, справжній Rolls-Royce, окрім усіх можливих ексклюзивних штучок, має і свій… запах! Такого висновку дійшли експерти, визнавши паралельно, що нові Rolls-Royce та Bentley, створені за участі BMW, пахнуть вже не так. Вочевидь, не вересом, елем й лондонським туманом, а баварськими сардельками та пивом. Тож нові лімузини терміново почали оснащувати ароматизаторами, які відтворюють запах моделей 1965 року. Rolls-Royce – утілення аристократизму, тонкого смаку й благородства, відмінний стимул для інших працювати й пристойно заробляти. Своєрідна автомобільна досконалість.

ІМЕНА ВОЇНІВ-ПЕRolls Royce Silver Ghost SideРЕМОЖЦІВ

Усвідомлюючи, на якій сходинці ієрархічної драбини перебуває марка Rolls-Royce, її виробники називають свої лімузини іменами воїнів-переможців. Так, починаючи з 1904 року, було виготовлено всього 9 моделей: Silver Ghost, Silver Wraith, Silver Shadow,   , Silver Cloud, Silver Spur, Silver Dawn, Silver Phantom и Silver Seraph – іншими словами: «Примара», «Привид», «Тінь»”, «Дух», «Хмаринка», «Шпора», «Ранок», «Фантом» і, врешті-решт, «Серафим».
«Срібні» Rolls-Royce – невід’ємна частина англійського життя й культури, такий собі феномен (майже як у Шерлока Холмса). Тож так само, як і великий нишпорка, прогулюється Лондоном у строгому класичному вбранні, так і Rolls-Royce зовні зберігає цілковитий аристократизм.
У жодної з моделей, навіть у найновішої Seraph, людське око не вловить й натяку на моду. В цих лімузинах ані на йоту біодизайну, ані решти елементів, які бодRolls-Royce-golай натякнуть на сучасність. Все манірно, замкнуто і водночас завершено – істинно по-англійськи.

СПОГАДИ ВЛАСНИКІВ

У спогадах власників Rolls-Royce – згуртованих, до речі, в численні клуби, є одна цікава й спільна для всіх деталь: всі до одного згадують, що поява на вулицях цього розкішного лімузина змушує всіх учасників руху впадати в заціпеніння! Кажуть, що коли на перехресті зустрічаються два Rolls-Royce, їхні власники, навіть будучи незнайомими, виявляють одне до одного такі знаки уваги, що, здається, ці люди – давні приятелі. Лімузини, що мають незмінну протягом тривалого часу емблему з двох літер «RSilver Phantom_inR», передають у спадщину як найбільшу цінність.

ЛЕГЕНДИ ІНТЕР’ЄРУ

Ну що тут скажеш про шкіряне оббиття Rolls-Royce? На оформлення стелі, сидінь, дверей та деяких інших елементів затрачається від 12 до 18 високоякісних бичачих шкір. При обробленні дверей та панелі приборів використовують дорогі та елітні сорти дерева – такі як канадський клен та горіх. Обов’язковою для Rolls-Royce є автоматична коробка передач та відсутність тахометра, адже цей британський аристократ ніколи не претендував на роль гоночного авто. Адже його головні характеристики – це внутрішня потужність та плавність ходу.

ДОВГОЖИТЕЛЬ  ПЛАНЕТИ ЗЕМrolls-royce_ЛЯ

Існує думка, що Rolls-Royce – найдовговічніший серед усіх автомобілів, що випускають на нашій планеті. На багато моделей дають 75-річну (!!!) гарантію.
Цей факт важко збагнути! Це означає, що автівки в такому поважному віці здатні їздити на «рідних» вузлах і агрегатах, включаючи двигун!
У цьому контексті цікавим є одне оголошення, яке на початку століття рекламувало автомобіль: «Rolls-Royce – перша 6-циліндрова англійська машина. Єдиний автомобіль, в якого наявний офіційний сертифікат вартості обслуговування й ремонту. Отже, 150 фунтів на рік за все: пальне, масло, шини й ремонтні роботи – цілком достатньо, щоб підтримати автомобіль в стані, який не відрізняється від нового».

НЕ КОНВЕЄРНИЙ ЛОРД

Абсолютно всі складальні роботи на заводі Rolls-Royce в британському містечку Крю виконують вручну, тому в фірмі ніколи не існувало й досі немає такого поняття, як «зійшов із конвеєра». Саме тому, що авто ексклюзивне й вартує надзвичайно дорого – близько 200 000 доларів й більше. А випуск порівняно невеликий: до 2 000 одиниць на рік.
До прикладу: знамениті «Фантоми» (Silver Phantom) збирають приблизно по 4 штуки щороку, а виробництво одного автомобіля триває аж до 1,5 року. Машини фарбують в 24 (!!!) шари й полірують цілих 4 дні, тож такій техніці жоден сольовий туман, навіть надгустий англійський, не страшний.
У розповідях про виробництво Rolls-Royce найчастіше згадують про завод, де виготовляють усім відому радіаторну решітку. Важко повірити у воістину «мурашину» працю, де кожне вічко радіатора виготовляється окремо. Те ж саме і з кузовом. Дизайн кожної нової моделі випробовують на глиняних моделях у масштабі 1:1, які розфарбовують у різні кольори, після чого вибирають найбільш прийнятний варіант.
Загалом, у виробництві Rolls-Royce – все символічне. Скажімо, літери «RR» на радіаторній решітці. Так, у 1933 році на знак трауру за одним із засновників фірми Генрі Ройсом, колір літер змінили з червоних на чорні. А коли фірму продали одному з німецьких автоконцернів з ціллю врятувати від банкрутства, в Англії цей факт оцінили як національну трагедію й зраду.

Rolls-Royce-Spirit-of-Ecstasy-Centenary-Collection-2«ЛЕТЮЧА ЛЕДІ»

А ось іще історія з так званою «Летючою леді» (її ще іменують як «Дух екстазу»). Першим її встановив на капоті свого «Привида» англійський лорд Монтегю на згадку про свою коханку. Серійно ж срібна статуетка стала окрасою Rolls-Royce 1911 року. Ту ж «Летючу леді», яку ми бачимо на лімузинах досі, на прохання виробників виготовив скульптор Чарльз Сайкс. Й відтоді блискуче виконані статуетки почали… інтенсивно красти! Бо колекціонування «Летючих леді» стало таким собі «хобі аристократів». Відомий випадок, коли «Дух екстазу» відкрутили навіть з Rolls-Royce, що належав вождю революційного пролетаріату, щоправда, у музеї. Тож тепер інженери фірми, знаючи про ці факти, оснастили авто спеціальною кнопкою в салоні: якщо власник авто залишає машину без нагляду, він натискає на кнопку, й «леді» автоматично опускається всередину капота, де за нею пригляне «всевидюща» електроніка.

ВОДІЙ  ДЛЯ ROLLS-ROYCE?

Зникнення великих традицій проявляється і в тому, що на Rolls-Royce все частіше їздять без особистих водіїв (як-от свого часу власник цього розкішного авто Леонід Брежнєв), та й в тому, що 12-циліндровий двигун BMW, що його встановлюють на останні моделі англійських лімузинів, позбавляє його права називатися авто з найбільш плавним у світі ходом.
Але про водіїв. Справжній водій Rolls-Royce добре знає, що в авто мають бути речі, які завжди захистять від усілякого можливого бруду. Це рукавички, робочий костюм з двома парами штанів, полірувальна паста для черевиків, спеціальний килимок, аби можна було стати на коліна, тощо. Окрім того, справжній автолакей завжди має запасне колесо, яке проходить обов’язкову перевірку раз на чотири місяці, квадратний ліхтар, парасолю, дощовик і навіть запальничку.
Увесь цей набір дрібних, але доволі корисних речей зайвий раз підкреслює престиж авто, в якому вони зберігаються. Недарма ж на Rolls-Royce в різні періоди їздили Ленін і Брежнєв, Ріббентроп і Молотов, Леннон і Бринцалов. «Срібні фантоми» можна зустріти практично в усіх столицях світу, де є британські дипломатичні представництва. За всю історію існування фірми було продано близько 200 000 лімузинів, що взагалі-то не так уже й багато.