Дайте мені достатню кількість кави – і я зможу керувати світом!

Таку фразу, мабуть, кожен з нас промовляє сонним голосом, коли ще з самого ранку намагається встати з теплого та м’якого ліжка. Як же ж приємно почати новий день із запашного еспресо чи ніжого лате, тоді, здається, весь день перетворюється на суцільне свято. А тут і подружка забігла на чашечку кави з чимось солоденьким, і на роботі треба ж “прокинутися”, щоб продуктивно виконувати свої обов’язки…Стоп! А ви колись рахували, скільки разів на день насолоджуєтесь ароматним напоєм? Не можете пригадати? А дарма, бо ж навіть кава в непомірних дозах перетворюється на отруту…


 

Для кого кава може бути небезпечною?

Як кажуть в народі, все корисно в міру. Це ж стосується й кави: хто насолоджується напоєм, отримує від нього максимум користі та задоволення, а хто зловживає – зазвичай має проблеми зі здоров’ям. В медицині навіть існує поняття кофеїнового отруєння, симптомами якого є головні болі, підвищена нервозність, тахікардія, безсоння, приступи паніки. Якщо у вас слабка серцево-судинна система, то лікарі радять взагалі відмовитися від кофеїну, адже він є потужним стимулятором, який провокує підвищення артеріального тиску, посилення кровообігу та навантаження на серце. Небажано вживати каву людям з проблемами шлунка та цукровим діабетом.

Чи можна стати кавовим наркоманом?

А це вже наврядчи. Дуже часто каву порівнюють з шоколадом через його здатність збільшувати рівень гормону щастя – серотоніну, який впливає на центри задоволення в головному мозку, але все ж ймовірність того, що ви серйозно “підсядите”  на неї дуже мала. Хоча деякі люди часто відчувають сонливість, пасивність, в’ялість тоді, коли вчасно не посмакують свіжозвареною кавою.

Яка доза кави не зашкодить організмові?

Справа в тому, що орієнтуватися потрібно не на випиті чашки, а на вміст кофеїну. Науковці розрахували, що не принесуть шкоди 3 чайні ложки натуральної меленої кави або 2 розчинної за один прийом напою. Загалом можна випити 2-3 такі порції в день, тоді кава позитивно вплине на ваше самопочуття.

Натуральна чи розчинна кава?

Без сумніву всіх заворожує таємничий запах свіжозмеленої натуральної кави, і цей аромат є не єдиною її переагою над розчинною кавою. Справа в тому, що в розчинні каві немає ліпідів, вітамінів, мінеральних солей, вуглеводів та органічних кислот, які є в цілому кавовому зерні, а отже, залишається чистий кофеїн, що дуже агресивно впливає на організм. Те ж саме стосується й кави без кофеїну, бо сам процес виготовлення такого напою потребує спеціальної технології з використанням органічних розчинників, які, накопичуючись в організмі, сприяють розвитку раку шлунка та кишечника. Отже, лікарі радять або відмовитися від кави взагалі, якщо вас турбують певні проблеми зі здорв’ям, або ж поступово зменшувати дозу кофеїну.

Чи можна пити каву вагітним?

Це питання досі залишається дискусійним у сучасній медицині. Але якщо раніше вважалося, що кава може спровокувати певні паталогії в організмі майбутньої дитини, то зараз лікарі стверджують, що чашечка запашного напою не зашкодить мамі та малюкові.

Чи реально знизити рівень кофеїну в каві самостійно?

Існують деякі хитрощі! Для того, щоб весь кофеїн не перейшов із зерна у воду , скоротіть час заварювання: заливайте зерна не холодною водою, як ми звикли, а кип’ятком. Після цього напій потрібно довести до кипіння, а потім одразу процідити і розлити по чашках.

Кава допомагає думати та худнути?

Традиційно вчені вважають, що кофеїн підвищує працездатність та впливає на активність організму в цілому. Ще одна приємна особливість кави – це її здатність регулювати обмін речовин та зменшувати апетит.

Отже, насолоджуйтеся ароматною та корисною кавою з розумом, тоді ви отримаєте максимум задоволення!

 

Раніше писали про:
Кава корисна для печінки