Чи треба мити автомобіль взимку?

Перед автовласниками у холодну пору року гостро постає питання: мити чи не мити автомобіль взимку? Дискусії про це не вщухають, напевно, з часів зародження автотранспорту. Багато водіїв скажуть: а навіщо його мити, якщо за кілька кілометрів знову буде брудним? Експерти ж відповідають: мити авто потрібно, але грамотно!

 


 

Якщо автомобіль всю зиму не мити, вигляд він матиме, звичайно, не найкращий. Але все ж мити машину взимку потрібно зовсім не заради краси: справа в тому, що бруд, який осідає на кузові, змішується з сіллю і реагентами, якими обробляються дороги у зимовий період. Від такої гримучої суміші деталі авто можуть серйозно постраждати: вона роз’їдає кузов, псує радіатор, вихлопну систему, колісні диски… Тому спеціалісти радять мити автомобіль хоча б раз на місяць.

 

У чому ж складнощі мийки авто в зимовий період?

По-перше, різкі перепади температури згубно діють на метал і лакофарбове покриття, спричиняючи утворення мікротріщин. По-друге, неграмотне миття машини взимку загрожує подальшим заїданням замків, примерзанням ущільнювачів дверей і кузова та іншими прикрощами. Щоби цього уникнути, варто запам’ятати кілька правил зимової автомийки:

– мити автомобіль в холодну пору року можна тільки у повністю закритому приміщенні;

– температура води повинна бути у межах 30-40 градусів, гарячою водою авто мити не можна;

– перед миттям машину потрібно добре прогріти, інакше через різницю зовнішньої і внутрішньої температур в салоні утвориться конденсат;

– після мийки автомобіль треба добре просушити, продути і обробити спеціальним аерозолем замки, протерти ущільнювачі.

 

В холодну пору року самостійно помити автомобіль досить складно. Тому раціональніше довірити цю непросту справу професіоналам. Як вибрати автомийку?

В Україні працюють автомийки трьох видів: безконтактні, контактні та автоматичні.

На безконтактній автомийці на машину за допомогою спеціального обладнання – розпилювача – наноситься миючий засіб, який потім змивається водою під високим тиском.

 Контактна (ручна) мийка – миття авто у ручному режимі, за допомогою відра з водою, губки і шланга. Найчастіше ручну мийку використовують при сильному забрудненні автомобіля. Тут можна замовити як комплексне миття, так і чистку окремих елементів машини. З мінусів – займає набагато більше часу, до того ж для якісного результату потрібно контролювати автомийників. При непрофесійному підході контактна мийка може завдати серйозної шкоди лакофарбовому покриттю вашого залізного коня.

Автоматична мийка дозволяє самостійно обирати вид миття залежно від ступеня забруднення, задавати необхідні параметри і потрібні послуги. Мінуси – на свіжовимитій машині можуть залишитися розводи і підтікання, особливо у важкодоступних місцях.

На думку спеціалістів, для миття автомобіля взимку краще обрати безконтактну автомийку. Обов’язково проконтролюйте, щоб після мийки машину протерли і добре висушили. При якісному митті води не повинно бути ніде.

 

Найкраще мити автомобіль під час відлиги. Мити двигун машини взимку категорично не рекомендується.

 

При виїзді з автомийки не поспішайте: фахівці радять кілька разів пригальмувати, щоб підсушити гальмівні колодки та диски. Якщо цього не зробити, перше гальмування на великій швидкості може бути неефективним. Також бажано певний час після мийки поїздити – під час руху випаровується волога, що залишилася у важкодоступних місцях.

 

Як бачимо, мийка автомобіля взимку – відповідальна і непроста, але все ж необхідна справа. Тому робіть усе по правилах – і ваше авто віддячить гарним виглядом та відмінною роботою.