Автотуризм в Україні: філософія подорожей

У жодній країні світу немає таких широких можливостей для подорожей, такого розмаїття природних умов, пам’яток, замків, монастирів та ін. Не дивно, що такий вид туризму в нас із кожним роком стає все популярнішим. Зі збільшенням числа машин зростає і кількість людей, які захоплюються автотуризмом. Ідея близьких і далеких автоподорожей зароджується в автолюбителя ще до купівлі транспортного засобу. Можна стверджувати, що кожен власник машини — потенційний автотурист. 


Згідно зі статистикою, майже кожен власник автомобіля їздить у подорож принаймні 2 рази на рік, кожен другий — 3-5. А 30% є затятими мандрівниками на своїх машинах.
Автотуризм — прекрасний вид активного відпочинку та чудовий засіб фізичного розвитку. Зараз для його любителів виробляється все необхідне: від гарного посуду, який не б’ється, та зручного одягу — до компактних автохолодильників, автомобільного душу та продуманих причепів-дач. Все це дозволяє створити зручну обстановку в будь-яких умовах і не відмовлятися від багатьох зручностей та звичок міського життя. Подорожуючи країною, автотуристи знайомляться з історичними та культурними пам’ятками й занурюються у розмаїтий світ природи.
Проте, натомившись у дорозі, автотуристи все ж надають перевагу зупинкам у готелях, мотелях, базах відпочинку. Згідно зі статистикою, лише 4% живуть у кемпінгах і наметах. Решта ж усе-таки хочуть комфорту.
Серед охочих до автотуризму — дуже багато студентів, молоді, людей, яким до вподоби романтика, незвідані пригоди, тих, хто люблять перевіряти себе. Ще одна важлива причина популярності цього виду туризму — його відносна дешевизна порівняно з іншими видами відпочинку. Якщо ви хочете самі відповідати за свої подорожі, не довіряйте туристичним компаніям. Не бійтеся перешкод і труднощів: автотуризм — те, що вам потрібно. До того ж, це хороша перевірка на самостійність, незалежність.
Перш за все, необхідно самому або з допомогою своїх друзів по мандрівці скласти маршрут. Це одна з найважливіших частин не тільки підготовчого етапу, а й самої подорожі. Тому придбайте всі необхідні карти, атласи тієї місцевості, куди ви збираєтеся. Вам може знадобитися сучасне навігаційне обладнання. До речі, не завадить дізнатися про стани доріг, щоправда, якщо вирушаєте в Європу, то хвилюватися про це не варто. Варто підрахувати хоча би приблизну кількість необхідного вам палива, а також дізнатися про закони окремих країн. Адже кудись не можна завозити «зайвий» бензин, а десь він коштує нечувані гроші. Плануйте кількість палива таким чином, аби ви завжди могли «дотягнути» до наступної заправки. До речі, є карти, на яких позначено місцезнаходження автозаправних станцій. Пам’ятайте, що у будь-якому разі у вас завжди повинен залишатися десяток-два літра палива на «чорний день». Якщо дозволяє ситуація, возіть із собою наповнену каністру.
Перш ніж вирушати в дорогу, ретельно огляньте свій автомобіль на можливу наявність яких-небудь поломок, а найкраще — провести повне технічне обстеження: або на СТО, або власними силами. Але навіть якщо машина повністю в порядку, візьміть із собою найпотрібніші та прості інструменти, засоби догляду, «запаску». Не забудьте про трос і вогнегасник.


Звичайно, потрібно також знати небезпечні місця, поблизу яких треба бути обережними та уважними.
Заздалегідь визначте найрізноманітніші цікаві місця, які можна відвідати: архітектурні споруди, важливі історичні місця, гарні природні об’єкти, місця для активного відпочинку …
Не завадить роздрукувати і завжди мати під рукою правила дорожнього руху. Або щоб у вас було хоча би загальне уявлення про ПДР тієї країни, куди збираєтеся їхати. Також потрібно мати із собою Таблицю штрафів за порушення ПДР України: це треба хоча би для того, щоби вас не застали зненацька українські ДАІшники і ви не сплатити штрафів більше, ніж слід. За кордоном за це можна не турбуватися, оскільки там дуже часто іноземців відпускають після попередження, навіть після порушення ПДР. А в Україні «є закони, в яких написано штрафувати, от ДАІшники і мусять їх дотримуватися». Тож практики попередження нема. От і виходить, що їхній обов’язок — штрафувати, а не дбати про безпеку дорожнього руху.
Звичайно, оскільки більшість із нас усе ж подорожує Україною, не завадить знати і про місця розташування постів ДАІ, камер. Важливими є і автосервіси, шиномонтажі, мийки, стоянки, пункти харчування, магазини, а також готелі та кемпінги
Автоподорожі — це універсальні ліки від нудьги та депресії. Ніколи не знаєш, чим воно закінчиться, навіть якщо маршрут автоподорожі досить докладно спланований.
Тільки під час автоподорожі в тебе є реальна можливість зрозуміти, як це — бути незалежним. Ти вирушаєш туди, куди хочеш, і робиш це, коли забажаєш. Кожну ніч ночуєш на новому місці. Тебе не цікавить розклад роботи громадського транспорту в чужому регіоні. Ти вільний реалізувати всі свої раптові бажання: сфотографуватися на тлі прекрасного пейзажу, повечеряти на веранді французького ресторанчика, поставити намет на березі ​​річки, яка тихо шумить, згорнути на кілька годин із наміченого шляху для екскурсії місцевим монастирем. На автомобілі зручно подивитися декілька готелів, перш ніж зупинитися в одному. Ти кермуєш своєю подорожжю у прямому та переносному значеннях цього слова.
Адреналін і виклик, кинутий дорожній стихії! Чотири колеса, кермо і власна кмітливість!
Вдалої подорожі.